„Świąteczne zda(e)rzenie” konkurs literacki

Opublikowano 2019-12-03

Opis

Informacja nadesłana

Przedświątecznym, bibliotecznym zwyczajem dąbrowskiej książnicy stał się konkurs literacki „Świąteczne zda(e)rzenie”! Z całą pewnością nadeszła już odpowiednia pora, aby go ogłosić.

Jak zwykle staraliśmy się by zestaw słów, który ma Wam posłużyć za kanwę świątecznego opowiadania, był odkrywczy, interesujący a przy tym niezupełnie oczywisty. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, trafimy pod tym względem w gusta naszych szanownych literatów i literatek :)

Celem konkursu jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia o objętości minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). Pod uwagę będą brane tylko teksty zawierające pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie:

Tego jeszcze nie grali, pomyślał wigilijny karp…
A niechże Cię
Rusz się gamoniu
Nietęgie miny
Nie tędy droga co wszyscy mówią
Przypadłość kłamczuszka
Zimny jak sopel na choince
Pigmejski wojownik
Książki schowały się pod choinkę
Wiewiór zaatakował

Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: marzena.lykowska@biblioteka-dg.pl, pocztą tradycyjną (z dopiskiem: konkurs literacki „Świąteczne zda(e)rzenie”) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 (wraz ze stosownym załącznikiem), najpóźniej do 22.12.2019 r.

Jak zwykle liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość. Mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym roku, zasypiecie nas setkami niesamowitych opowiadań!

O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy 13.01.2020 r. na naszej stronie internetowej: www.biblioteka-dg.pl (w przypadku nadesłania dużej ilości tekstów, zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu ogłoszenia wyników konkursu).

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa regulamin, który wraz z załącznikiem można pobrać tutaj.

Zatem... pisanie czas zacząć!

Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-12-22