Dwa konkursy w ramach projektu pn. „Literacki wehikuł czasu”

Opublikowano 2018-06-25

Opis

Informacja nadesłana

Aż dwa konkursy dla dzieci i młodzieży – plastyczny, na przygotowanie okładki ulubionej książki i literacki, polegający na rekomendacji ulubionej książki w formie pisemnej lub „wideopromocji" przy wykorzystaniu telefonu komórkowego – ogłasza CSE „Światowid" w Elblągu.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu organizuje konkursy w ramach projektu pn. „Literacki wehikuł czasu" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Ich celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających ich kreatywność.

- Oba skierowane są do dzieci oraz młodzieży od 11. do 18. roku życia, czyli urodzonych od 2000 do 2007 roku – mówi Aleksandra Bednarczuk z CSE „Światowid". - Konkurs plastyczny ogłaszamy pod hasłem „Radość czytania", a drugi „Literatura okiem i uchem" – na recenzję książki w formie pisemnej lub wideo.

Pracę plastyczną (okładkę książki) należy wykonać w formacie A4, dowolną techniką, z wyłączeniem prac wyklejanych materiałami sypkimi, ponieważ prace będą prezentowane na wystawie i muszą być płaskie, aby można je było umieścić w stelażach wystawienniczych. Zarówno okładka, jak i rekomendacja muszą być pracą indywidualną, prace zespołowe nie będą brane pod uwagę. Regulaminy i karty zgłoszeń dostępne są na stronie www. CSE „Światowid" w zakładce Konkursy.

- Zgłoszenia w obu konkursach przyjmujemy do 15 września 2018 r. Prace nadesłane po tym terminie nie będą oceniane – dodaje Aleksandra Bednarczuk. – Nadesłane prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych - pierwsza uczestników w wieku 11-14 lat, tj. roczniki 2004-2007, a druga uczestników w wieku 15-18 lat, tj. roczniki 2000-2003.

Jury przy ocenie prac uwzględniać będzie nawiązanie do tematu konkursu, pomysłowość, oryginalność i estetykę wykonania, a następnie przyzna nagrody rzeczowe w postaci książek, gier planszowych lub bonów pieniężnych. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do 15 października na stronie internetowej Światowida, a laureaci będą powiadomieni telefonicznie lub mailowo.

Szczegóły znaleźć można na stronie www.swiatowid.elblag.pl.Termin przyjmowania zgłoszeń 2018-09-15