Konkurs na logo nowej marki wydawniczej

Opublikowano 2020-09-08

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować logo nowej marki wydawniczej Bo.wiem.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, jedno z najważniejszych polskich wydawnictw akademickich, w związku z pracami nad stworzeniem nowej marki wydawniczej Bo.wiem ogłasza konkurs na zaprojektowanie jej logotypu.

Marka Bo.wiem ma objąć literaturę popularnonaukową, faktu, beletrystykę i publikacje wspomnieniowe. Chcemy skierować ją do czytelnika poszukującego pogłębionych reportaży, przystępnych książek popularnonaukowych, mądrych poradników i nieoczywistych literackich podróży. Prezentowane w niej książki podejmować będą istotne dziś problemy społeczne, przyczynią się do popularyzacji nauki i dostarczą ambitnej rozrywki na wysokim poziomie. Logotyp marki Bo.wiem powinien więc kojarzyć się z dobrą literaturą, być symbolem wysokiej jakości proponowanych treści. Zależy nam na logotypie nowoczesnym, ale przyjaznym dla czytelnika, lekkim i praktycznym. Projekt logotypu nie musi korespondować z obecnie używanym logotypem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Na projekt logo ma składać się słowo Bo.wiem oraz symbol graficzny korespondujący z tą nazwą. Istotna jest rola kropki, która wprowadza wieloznaczność – jest to nie tylko słowo „bowiem” (jako spójnik przyłączający zdanie wyjaśniające przekazaną wcześniej informację), lecz dwa słowa – bo wiem (wiem, bo czytam dobre książki z tej serii). Logo powinno mieć pełną wersję (symbol oraz nazwę) oraz wariantywną w postaci samego symbolu identyfikującego projekt bez konieczności użycia nazwy. Oczekujemy propozycji logo w wariantach kolorystycznych oraz achromatycznych. Dopuszczalna jest wersja logo przy użyciu dużych i małych liter w całości nazwy. 

Prace konkursowe należy przesyłać mailem.

Nagroda
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 2.500 zł

Termin
Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2020 r.

Strona konkursu