ECOmade Contest 2017

Opublikowano 2017-09-18

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne oraz grupy projektowe złożone z osób fizycznych, szczególnie studenci i absolwenci kierunków projektowych i artystycznych. Uczestnicy indywidualni oraz członkowie grup projektowych muszą być pełnoletni.

Opis

Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych realizacji projektowych spośród prac zrealizowanych w oparciu o filozofię upcyklingu, czyli przetwarzania wtórnego odpadów z zamiarem stworzenia produktów o wartości wyższej niż przetwarzane produkty, oraz w sferze nowoczesnego, proekologicznego podejścia do procesu kreacji projektowej i artystycznej. Efektem końcowym będzie zaprezentowanie nagrodzonych prac w trakcie ECOmade Festival 2017 w dniach 30 listopada–2 grudnia 2017.

Prace można zgłaszać w trzech kategoriach:
• Fashion
• Design
• Art & Craft

Zgłoszenie powinno zawierać krótki opis pracy konkursowej oraz dokumentację fotograficzną. Kapituła konkursu oceni zgłoszenia i wybierze prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu. W drugim etapie należy zaprezentować pracę konkursową w formie gotowego projektu bądź prototypu w skali 1:1, wykonanego z docelowych materiałów. 

Nagrody
W każdej z trzech kategorii główną nagrodą jest komputer Apple MacBook Air 13 cali.
Każda praca, która zakwalifikuje się do drugiego etapu konkursu zostanie zaprezentowana w katalogu festiwalowym.Termin przyjmowania zgłoszeń 2017-11-05