Eastreet 4

Opublikowano 2017-06-14

Opis

Eastreet 4 to inicjatywa promująca fotografię uliczną Europy Wschodniej.

Akceptujemy zdjęcia dokumentujące przestrzeń publiczną, należące lub nawiązujące do nurtu fotografii ulicznej, którą definiujemy jako niepozowane ujęcia człowieka (lub jego śladów, aktywności, środowiska, itp) w przestrzeni publicznej. Zdjęcia powinny być pojedynczymi i samodzielnymi kadrami, nie serią (w odróżnieniu od fotoreportażu). Powinny przedstawiać unikalny moment, ideę, symbolikę, oraz być otwarte na interpretację.
Akceptujemy zdjęcia wykonane na terenie szeroko rozumianej Europy Wschodniej, wliczając kraje bałkańskie, Europę Południowo-Wschodnią oraz kraje Parterstwa Wschodniego, Rosję i byłe republiki. Miejsce zamieszkania autora nie ma znaczenia. 

Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 10 zdjęć swojego autorstwa. Prace należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Wybrane przez zespół kuratorów fotografie zostaną przygotowane do ekspozycji i zaprezentowane na wystawie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Dodatkowo zostanie wydana książka ze zdjęciami i biogramami autorów.Termin przyjmowania zgłoszeń 2017-07-23
Strona konkursu eastreet.eu/e4-zaproszenie/