15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest

Opublikowano 2017-03-23

Opis

Organizator
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Biuro Kultury z siedzibą w Toruniu.

Opis
14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w dniach 21–29 października 2017 r. w Toruniu.

Celem festiwalu jest prezentacja ambitnego, autorskiego kina, które wyznacza nowe kierunki kinematografii światowej. Festiwal prezentuje kino przedstawiające niezależne i odważne treści, poruszające niebagatelną i oryginalną tematykę, starające się nawiązać mosty kulturowe między różnymi regionami, tak geograficznymi, jak i społecznymi. Festiwal odkrywa młodych utalentowanych twórców zarówno polskich, jak i zagranicznych oraz prowadzi szeroką działalność promocyjną ich filmów. Festiwal ma charakter otwarty i skierowany jest do twórców z całego świata.

W ramach festiwalu odbywają się cztery konkursy:
 Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych ON AIR. W konkursie prezentowane są pierwsze i drugie filmy reżyserów. Akceptowane są filmy, które powstały w latach 2016 i 2017.
 Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych SHORTCUT. Do konkursu mogą być zgłaszane krótkometrażowe filmy dokumentalne, animowane, eksperymentalne oraz krótkie fabuły, nie dłuższe niż 35 minut.
 Konkurs Polski FROM POLAND. Do konkursu mogą być zgłaszane filmy fabularne, dokumentalne i animowane zrealizowane w Polsce lub w polskiej koprodukcji w latach 2016 i 2017.
➽ Konkurs filmów regionalnych LOKALIZACJE. Do konkursu mogą być zgłaszane filmy fabularne, dokumentalne, eksperymentalne i animowane zrealizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego lub z udziałem regionalnych twórców, które powstały w latach 2016 i 2017.

Nagrody
• Grand Prix — Złoty Anioł: nagroda dla najlepszego filmu w konkursie ON AIR w wysokości 20.000 zł
• Srebrny Anioł: nagroda dla najlepszego reżysera filmu w konkursie ON AIR w wysokości 20.000 zł
• Złoty Anioł: nagroda dla najlepszego filmu w konkursie SHORTCUT w wysokości 15.000 zł,
• Złoty Anioł: nagroda publiczności dla producenta najlepszego filmu w konkursie FROM POLAND
• Nagroda w konkursie LOKALIZACJETermin przyjmowania zgłoszeń 2017-07-31
Strona konkursu www.tofifest.pl/