Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki 39. PPA

Opublikowano 2017-11-15

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Teatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany przede wszystkim do aktorów, wokalistów, a także studentów wyższych szkół teatralnych i muzycznych z Polski i zagranicy. Uczestnik musi mieć ukończone 18 lat.

Opis
Konkurs odbywa się w ramach 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Aktorzy, wokaliści, studenci wyższych szkół teatralnych i muzycznych z Polski i z zagranicy – zapraszamy Was do udziału w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki! Śmiało: zaśpiewajcie nam tak, jak jeszcze nie słyszeliśmy, zaskoczcie nas wyborem tekstów, zachwyćcie iskrą w oku.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny przesłać formularz zgłoszeniowy oraz przygotować 3 piosenki, w tym co najmniej jedną z repertuaru wybranego artysty: Jacques’a Brela, Bertolta Brechta, Nicka Cave’a, Leonarda Cohena, Serge’a Gainsbourga, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Toma Waitsa, Kurta Weilla, Włodzimierza Wysockiego, Edith Piaf.

Przesłuchania odbędą się 11 i 12 lutego w Teatrze Capitol we Wrocławiu.

Nagrody
• Grand Prix – statuetka Tukana Złotego oraz 25 tysięcy złotych
• Nagroda Dziennikarzy – statuetka „Tukan Dziennikarzy”
• Nagroda Publiczności – statuetka „Tukan Publiczności”
• Nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych otrzyma każdy uczestnik konkursu, który zakwalifikuje się do III etapu (koncert finałowy)
• Nagroda Stowarzyszenia ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki – 10.000 złTermin przyjmowania zgłoszeń 2018-01-31