Popisz się talentem

Opublikowano 2019-04-14

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Nowa Era.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych.

Opis
Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać opowiadanie.

Moi drodzy, potrzebuję pomocy! W czym? Najlepiej opowiem Wam wszystko od początku. Dziś rano, gdy szedłem przez park, zobaczyłem coś niezwykłego. Pod jednym z drzew pojawił się kiosk z napisem „Punkt spełniania marzeń”. Przed kioskiem stała kolejka dzieci i nastolatków. Gdyby nie to, że trochę się spieszyłem, też bym w niej stanął. Bardzo byłem ciekaw, co i kto znajduje się w kiosku, a przede wszystkim… jakie są marzenia dzieci. Jedyny ratunek w Was: wyobraźcie sobie swoją wizytę w „Punkcie spełniania marzeń”. O spełnienie jakich marzeń byście poprosili? Co wydarzyłoby się potem?

Opowiadania należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Prace oceni jury w składzie: Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Małgorzata Węgrzecka („Świerszczyk”) i Rafał Witek (pisarz dziecięcy).

Nagroda
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Jury wybierze 30 najlepszych opowiadań, które zostaną opublikowane w książce.

Główna nagroda w konkursie to debiut w prawdziwej książce. Opowiadania laureatów zostaną profesjonalnie zredagowane i opublikowane w formie pięknie ilustrowanego tomu, który uzyska ogólnopolską dystrybucję i promocję. Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces.Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-04-28