Popisz się talentem 2021

Opublikowano 2021-03-29

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Nowa Era.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych.

Zadanie konkursowe 

W tym roku zadaniem uczestników konkursu jest napisanie reportażu z przyszłości.

„Jest 25 marca 2121 roku. Imieniny obchodzą Cyberiusz, Księżycomir oraz Gigalena…” – tak mógłby się zaczynać serwis informacyjny za sto lat. Jak będzie wtedy wyglądał świat? Czy powstaną nowe, genialne wynalazki? Czy ludzie zamieszkają na obcych planetach? Czy nasza Ziemia będzie wciąż nadawać się do życia? Czy znajdziemy cudowne lekarstwo na choroby i staniemy się lepsi, mądrzejsi, bardziej troskliwi? A może wręcz przeciwnie? Wierzymy, że Twoja wyobraźnia pozwoli odpowiedzieć na choć część z tych pytań!

Wyobraź sobie, że stacja JUTRO TV wysyła Cię w przyszłość. Masz za zadanie napisać relację z tego, co tam zastałeś. Dlaczego napisać? Ponieważ kamery i twarde dyski źle znoszą podróż w czasie – tylko tekst pisany jest w stanie ją przetrwać! Do dzieła zatem! Zrelacjonuj, co przeżyłeś w świecie jutra, kogo spotkałeś, w jakich zdarzeniach uczestniczyłeś, co zaobserwowałeś. Koniecznie dodaj także własny komentarz – jak prawdziwy reporter!

Praca konkursowa może zawierać nie więcej niż 2800 znaków bez spacji (około 500 słów).

Teksty należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Prace oceni jury w składzie: Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Małgorzata Węgrzecka („Świerszczyk”), Wojciech Widłak (pisarz dziecięcy), Rafał Witek (pisarz dziecięcy).

Nagroda
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: „uczniowie klas I-IV” oraz „uczniowie klas V-VIII”. Jury wybierze 30 najlepszych opowiadań, które zostaną opublikowane w książce.

Są takie osiągnięcia i takie radości, których nie da się kupić za żadne pieniądze. Widok własnego opowiadania w prawdziwej, profesjonalnie zredagowanej i zilustrowanej książce do nich należy. A to właśnie jest główną nagrodą w konkursie „Popisz się talentem” i to czyni go absolutnie wyjątkowym. Już jesienią 2021 trzydziestu laureatów otrzyma do rąk własnych pokonkursową książkę ze swoimi tekstami. A także pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces.

Termin
Prace można przesyłać do 20 kwietnia 2021 r.

Strona konkursu