Obóz astronomiczny ESO Astronomy Camp 2017

Opublikowano 2017-09-01

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu w Polsce jest Polskie Towarzystwo Astronomiczne.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział młodzi miłośnicy astronomii w wieku od 16 do 18 lat.

Opis
Celem konkursu jest wybranie polskich kandydatów do udziału w międzynarodowym obozie astronomicznym ESO Astronomy Camp 2017.

Międzynarodowy obóz astronomiczny ESO Astronomy Camp 2017 przeznaczony jest dla uczniów w wieku 16-18 lat (roczniki 1999-2001). Odbędzie się we Włoszech, w Alpach, w obserwatorium Aosta Valley. Organizowany jest przez Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO), wielką międzynarodową organizację naukowo-techniczną zajmująca się badaniami Wszechświata z powierzchni Ziemi. 

Tematem tegorocznego obozu są odległości we Wszechświecie. Uczestnicy wezmą udział w wykładach, warsztatach i nocnych obserwacjach. Dodatkowo zaplanowano aktywności społecznościowe, sporty zimowe i wycieczki, tak aby udział w obozie był doświadczeniem długo wspominanym przez uczestników.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować filmik wideo w języku angielskim, trwający nie dłużej niż trzy minuty, na temat „I would like to discover/invent ...... because........”. Kandydat powinien występować w filmie i mówić po angielsku.

Nagroda
Zwycięzcy konkursu wezmą udział w międzynarodowym obozie astronomicznym ESO Astronomy Camp 2017. W konkursie można wygrać miejsca stypendialne (opłacony przelot oraz opłata za udział) oraz niestypendialne (wszystko trzeba opłacić we własnym zakresie).Termin przyjmowania zgłoszeń 2017-10-11
Strona konkursu www.pta.edu.pl/eso-camp