Lubelski Festiwal Filmowy 2019

Opublikowano 2019-02-20

Opis

Organizator
Organizatorem festiwalu jest Kinoteatr Projekt działający w Centrum Kultury w Lublinie.

Opis
Lubelski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 22 do 30 listopada 2019 r.

Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z najstarszych w Polsce międzynarodowych festiwali kina niezależnego, znany do 2016 roku jako „Złote Mrówkojady”. Do dziś nazwę tę noszą statuetki wręczane laureatom.

Ideą festiwalu jest promowanie filmu autorskiego, krótko i pełnometrażowego, także spoza głównego nurtu.  Na festiwalu nie brakuje różnorodnych warsztatów, koncertów, zabaw oraz długich rozmów zarówno z polskimi twórcami, jak i zagranicznymi gośćmi, którzy chętnie wtapiają się w społeczność festiwalową i konsekwentnie podkreślają niepowtarzalny klimat LFF.  

Każdy twórca z nurtu kina autorskiego i niezależnego może wziąć udział w festiwalu – nie ma ograniczeń wiekowych, geograficznych, profesjonalnych czy tematycznych.

Na festiwal można zgłaszać animowane, dokumentalne i fabularne filmy krótkometrażowe o czasie trwania do 30 minut oraz fabularne filmy pełnometrażowe trwające nie krócej niż 60 minut. Filmy muszą być wyprodukowane po 1 stycznia 2017 r.

Filmy należy zgłaszać za pośrednictwem platformy FilmFreeway (do 17 marca za darmo).

Nagrody
Najlepsze filmy zostaną nagrodzone statuetkami Złotego Mrówkojada. Zdobywcy Grand Prix otrzymają również nagrody pieniężne.Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-05-12
Strona konkursu lff.lublin.pl/