I Know America 2018

Opublikowano 2017-09-20

Opis

Organizatorzy
Konkurs jest organizowany przez Fundację Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich w wieku 16-18 lat.

Opis
Konkurs jest adresowany do osób, które interesują się amerykańską kulturą, historią, sceną polityczną. Składa się z trzech etapów.
• I etap – uczestnicy odpowiadają na stronie konkursu na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty", sport.
• II etap – osoby, które przejdą do drugiego etapu piszą esej w języku polskim. Do wyboru będzie 15 tematów.
• III etap – do trzeciej rundy przechodzi 15 osób. Jednym z elementów trzeciego etapu będzie rozmowa z komisją złożoną z recenzentów esejów oraz przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej i Fundacji Wspomagania Wsi.

Rejestracja uczestników trwa do 6 listopada 2017 r.

Nagrody
W konkursie można wygrać jeden z trzech indeksów na studia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, a także staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie.

 Termin przyjmowania zgłoszeń 2017-11-06
Strona konkursu www.knowamerica.pl/