Zagłębie Postapo

Opublikowano 2018-04-16

Opis

Informacja nadesłana

Organizatorzy: Stowarzyszenie Fantastyki Militarnej w Dąbrowie Górniczej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej.

Uczestnicy: konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych (osoby niepełnoletnie za pisemną zgodą opiekuna prawnego - wzór oświadczenia dostępny pod adresem: http://centrumgier.net/wp-content/uploads/2018/04/Oświadczenie-rodzica_ZAGŁĘBIE-POSTAPO.pdf 

Opis: czy postapokalipsa zawsze musi oznaczać tylko totalną katastrofę i zniszczenie? Czy mutanty muszą być złe i krwiożercze? Czy koniec musi oznaczać wyłącznie koniec? Czy jednak po nim może być jakiś nowy początek? Jaki? Mroczny i bratobójczy, czy może pełen nadziei i współpracy? A może ktoś widział gdzieś apokalipsę pełną humoru zamiast mrocznej destrukcji?
Jeśli do powyższych pytań dołożyłeś właśnie kolejne i Twoja wyobraźnia już uruchomiła trybiki, a do tego masz zacięcie pisarskie, zapraszamy do udziału w konkursie literackim ZAGŁĘBIE POSTAPO. Liczy się dobra, oryginalna historia. Pod uwagę przy ocenie prac będzie też brana poprawność językowa.

Na konkurs należy przesłać w formie elektronicznej opowiadanie w klimacie postapokaliptycznym, którego akcja rozgrywa się na terenie Zagłębia Dąbrowskiego lub silnie i wyraźnie jest z nim związana. Opowiadanie nie może być krótsze niż 5 000 ani dłuższe niż 20 000 znaków liczonych ze spacjami.

Wszystkie szczegóły i wymagania konkursowe zawarte są w regulaminie pod adresem: http://centrumgier.net/wp-content/uploads/2018/04/Regulamin-konkursu_ZAGŁĘBIE-POSTAPO-1.pdf 

Termin zgłaszania prac upływa 31.05.2018.

Nagrody: rzeczowe (głównie książki) oraz publikacja w magazynie internetowym Silmaris.