Podziel się swoją historią

Opublikowano 2019-09-03

Opis

Informacja nadesłana

• Organizator
Katolicki Klub im. Św. Wojciecha i redakcja miesięcznika „Aspekt Polski"

• Krótki opis
Konkurs na opowieść o wojennych losach Polaków. Liczymy na opowieści nie tylko o bohaterskich czynach, ale zwykłym życiu lat okupacji i lat powojennych. Zachęcamy osoby młode do spisania rodzinnych historii. Nie narzucamy formy Waszej opowieści – może to być relacja, opowiadanie, prezentacja, wywiad – warunek jest tylko jeden – opowiadana historia musi być prawdziwa. Mile widziana jest ilustracja zdjęciami lub dokumentami (kopiami). Objętość prac – do 10 tys. znaków.

1 września br. obchodzić będziemy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, która zmieniła historię Polski. Wojna miała wpływ na losy każdej polskiej rodziny – nasi bliscy – rodzice, dziadkowie, dalsi krewni, nasi sąsiedzi i znajomi – byli mordowani, wywożeni do obozów koncentracyjnych, na roboty do Niemiec, a także zsyłani do łagrów i mordowani przez Sowietów. Nasze rodziny musiały przeżyć straszne lata okupacji hitlerowskiej i sowieckiej.

• Nagrody
Najciekawsze prace nagrodzimy (nagrody rzeczowe) i opublikujemy na łamach „Aspektu Polskiego" i na stronie internetowej.

• Termin nadsyłania prac
Czekamy na Wasze prace do 31 października br.

• Adres
Prace konkursowe można wysyłać na adres pocztowy redakcji:
„Aspekt Polski", skrytka pocztowa 22, Łódź 8 ul. Piotrkowska 17
lub na adres e-mail: redakcja@aspektpolski.pl

• Regulamin
http://www.aspektpolski.com/wp-content/uploads/2019/08/regulamin_podziel_sie_historia.pdf

Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-10-31