Palma warszawska. Konkurs na reportaż w ramach Nagrody im. Beaty Pawlak

Opublikowano 2017-06-06

Opis

Informacja nadesłana

PALMA WARSZAWSKA. Drzewo poznania swojego i obcego.
Konkurs na reportaż o spotkaniu kultur, skierowany do początkujących reportażystów.

Jednym z celów programu Raj na ziemi" jest promowanie nowych, młodych talentów reporterskich. Praca na zasadzie „Mistrz - Uczeń" jest bardzo inspirującym i praktycznym działaniem, które może w znaczniej mierze odkryć i rozwinąć nowy talent pisarski. W drodze konkursu, we współpracy między innymi z Dużym Formatem i Instytutem Reportażu, wyłonimy 3 osoby (do 30 roku życia) w ciągu jednego roku.

W pierwszej kolejności czekamy na pomysły tekstów reporterskich na temat szeroko pojętej różnorodności: społecznej, kulturalnej, historycznej, której doświadczaliśmy lub doświadczamy w mieście Warszawa. W drodze konkursu, we współpracy między innymi z Dużym Formatem i Instytutem Reportażu wyłonimy trzy najciekawsze pomysły. Następnie ich autorzy wejdą w rolę Uczniów i przez dwa miesiące 2017 roku będą pracowali nad swoim tekstem z Mistrzyniami reportażu: Izą Klementowską, Katarzyną Surmiak-Damańską, Ewa Winnicką. Najlepszy reportaż poznamy w październiku podczas tegorocznej gali wręczenia Nagrody im. Beaty Pawlak. Zostanie on opublikowany na łamach Dużego Formatu.

Zapraszamy osoby do 30. roku życia. Na zgłoszenia czekamy do 23 lipca. Na adres halo@rajnaziemi.org należy przesłać pomysł na tekst (około 1 strony znormalizowanego maszynopisu - 1800 znaków).Termin przyjmowania zgłoszeń 2017-07-23
Strona konkursu rajnaziemi.org/