Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej JoséSong 2022

Opublikowano 2022-01-12

Opis

INFORMACJA NADESŁANA

Czym jest JoséSong?
JoséSong to Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych współorganizowany przez warszawskie XXII LO im. José Martí, Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy i Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie, na scenie którego młodzi ludzie mają możliwość zabłyśnięcia fenomenalnym francuskim, włoskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim czy hiszpańskim. Laureaci konkursu uczestniczą wielu wydarzeniach muzycznych na terenie Warszawy, do których są zapraszani dzięki udziałowi w naszym konkursie, np. Żegnaj Lato na Bielanach, Bielańskie Mikołajki i koncerty w Galerii Młociny. Dzięki wsparciu Bielańskiego Ośrodka Kultury w styczniu 2020 roku najlepsi wykonawcy z ostatnich pięciu lat uczestniczyli w nagraniu płyty JoséSong Superstars.
Konkurs JoséSong jako projekt otrzymał w 2018 r. nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, a w 2019 r. został jej laureatem. W 2020 r. otrzymał statuetkę na Bielańskiej Gali Kultury w kategorii: Edukacja Kulturalna.

Jakie instytucje wspierają JoséSong?
Co roku konkurs otrzymuje patronat honorowy od Ambasady Kuby, Niemiec, Hiszpanii, Przedstawicielstwa Generalnego Walonia-Bruksela, Instytutu Francuskiego i Katedry Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Parlament Europejski, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent m.st. Warszawy także dołączyli w ostatnich latach do grona patronów honorowych JoséSong. Konkurs wspierają także m.in.: Ambasada Szwajcarii, Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Wydawnictwo MUZA, Voice and More, Voice Impact Studio, Under Twenty i WakeCup Cafe.

Kto tworzy JoséSong?
Pomysłodawcami i koordynatorami konkursu są nauczyciele z warszawskiego XXII LO im. José Martí: Joanna Kura, Monika Olizarowicz-Strygner, Karolina Rudzik, Anna Szewczyk i David Vargas. Konkurs JoséSong to także młodzież związana z XXII LO im. José Martí, która jest zaangażowana, kreatywna, pracowita i oddana konkursowi bez granic. Współtworząc ten konkurs rozwijają się osobiście, podwyższają swoje kompetencje w wielu dziedzinach, sprawdzają się w wielu sytuacjach, poznają nowych ludzi i stają się dojrzałymi współorganizatorami dużego przedsięwzięcia. JoséSong to miejsce, do którego się wraca, bo fantastyczną atmosferę tworzą otwarci na kulturę i życzliwi ludzie: nauczyciele, uczniowie i absolwenci.

Kto zasiada w jury JoséSong?
Jury tworzyli m.in. Krzysztof Dzikowski - legendarny autor tekstów piosenek i przewodniczący Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR i Lanberry – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W tegorocznym jury zasiądą m.in.: zespół Felivers, WOLSKA – wokalistka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka, Magdalena Wieczorek – wokalistka i trenerka wokalna, Aleksandra Orłowska – sopranistka i śpiewaczka Teatru Wielkiego w Warszawie, Maryla Gralczyk – pedagożka śpiewu, Stanisław Dembski – reżyser Teatru Pijana Sypialnia i Jacek Maślanka – wokalista i trener wokalny. Piosenki będą również oceniane pod kątem językowym przez native speakerów, filologów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.

Kim są uczestnicy JoséSong?
Uczestnicy to uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski. To młodzi ludzie pełni pasji muzycznej i pasji do nauki języków obcych. To także znani finaliści The Voice Kids, laureaci innych ogólnopolskich i regionalnych konkursów piosenki.
WOLSKA (Patrycja Wolska) to laureatka I miejsca naszego konkursu z 2018 r., wybitnie utalentowana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która została zauważona dzięki naszej płycie i ma na swoim koncie już cztery single i przygotowuje swój solowy album.

Kiedy odbędzie się VI edycja JoséSong?
Przesłuchania konkursowe odbędą się 18.03.2022 r., a gala z udziałem laureatów 1.04.2022 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie. Zgłosić się można do 20.02.2022 r. poprzez wypełnienie formularza na stronie www.josesong.waw.pl

Więcej o JoséSong na:

Facebook: https://www.facebook.com/konkursjosesong/

Instagram: https://www.instagram.com/konkursjosesong/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDo2uprCpQIJk7CO8vbbffg/videos

Oraz na: www.josesong.waw.pl

Kontakt:
josesong2015@gmail.com