Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Opublikowano 2016-12-05

Opis

Informacja nadesłana

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka!

Zgłoszenia przyjmowane są od 01.12.2016 do 28.02.2017 pod adres e-mail: nagrodamlodychdziennikarzy@gmail.com wraz z uzasadnieniem.

Nagroda przydzielana jest w czterech kategoriach:

1) Debiut Publicystyczny Roku – za debiutancki utwór dziennikarski, cechujący się wysokimi walorami dziennikarskimi i rzetelnością w połączeniu ze świeżością spojrzenia;

2) Inicjatywa Roku – za oryginalne i nowatorskie rozwiązanie lub działanie dziennikarskie;

3) Reportaż – po debiucie im. Pawła Migasa – przyznawana jest za utwór dziennikarski (tekst, reportaż radiowy lub telewizyjny), spełniający wymogi gatunku, jakim jest reportaż;

4) Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego – rozdzielana na trzy kategorie:
Nagroda Główna – przyznawana jest dla reżysera debiutanckiego utworu filmowego (filmu dokumentalnego, reportażu filmowego, programu telewizyjnego, etiudy filmowej) cechującego się wysokimi walorami dziennikarskimi, artystycznymi, rzetelnością dokumentacyjną i jakością wykonania, w połączeniu ze świeżością spojrzenia.
Wyróżnienie za debiutancki reportaż filmowy – przyznawana jest reżyserowi debiutanckiego reportażu filmowego lub telewizyjnego za oryginalne i nowatorskie opracowanie tematu, jakość wykonania i walory artystyczne.
Wyróżnienie za film o tematyce religijnej – przyznawana jest za utwór filmowy (film dokumentalny, reportaż filmowy, reportaż telewizyjny, etiudę filmową, program telewizyjny), którego tematem jest wiara, kontekst społeczny i kulturowy religii, problematyka wartości duchowych.

Więcej informacji znajdziecie w zakładkach „O konkursie” oraz „Regulamin”.

Zaglądajcie także na naszą stronę na Facebooku – tam codzienna dawka inspiracji i kulisy przygotowań!

Serdecznie zapraszamy!Termin przyjmowania zgłoszeń 2017-02-28