Modny element

Opublikowano 2021-12-02

Opis

INFORMACJA NADESŁANA

Warunki uczestnictwa 
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 25 lat. 

Tematyka
Temat konkursu „Modny element” związany jest z modą, która towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Każdą epokę historyczną można scharakteryzować na podstawie strojów.

Przesłaniem konkursu jest, prócz kreatywnego myślenia i designerskiego spojrzenia na modę, wykorzystanie starych, niemodnych ubrań i dodatków do stworzenia rzeczy unikalnej, jedynej w swoim rodzaju, jednocześnie użytecznej i modnej. Niech w tym wypadku „szata zdobi człowieka”, a stare ubrania zyskają nowe życie. Użyjmy naszej wyobraźni i zdolności, aby wykonać strój bądź jego element, który stanie się naszą wizytówką i który z dumą będziemy prezentować na sobie.

Technika wykonania prac
Technika wykonania prac jest dowolna.

Prace powinny być wykonane z materiałów, które nie ulegną szybkiemu zniszczeniu przy eksponowaniu, np. z papieru. Większość materiałów (80%) powinna pochodzić z recyklingu. Pracą może być zarówno dodatek do stroju, np. rękawiczki, torebka, nakrycie głowy czy buty, jak i cały strój, np. suknia, płaszcz, marynarka. Praca powinna być wykonana w taki sposób, aby spełniała funkcję prawdziwego odzienia lub dodatku. Dopuszczalne jest przerobienie już istniejących rzeczy, jednak wkład pracy autora powinien stanowić 80% dzieła.

Termin
Konkurs trwa do 29 kwietnia 2022 r.

Strona konkursu