Konkurs pisarski na opowiadanie z Powstaniem Wielkopolskim w tle

Opublikowano 2018-02-09

Opis

Informacja nadesłana

W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zachęcamy mieszkańców województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie pisarskim na opowiadanie, którego tłem będą wydarzenia lub postacie związane z Powstaniem Wielkopolskim. Żeby wziąć udział w konkursie nie trzeba mieć doświadczenia pisarskiego.

Opowiadanie powinno być napisane w jednym z trzech gatunków: obyczajowym, kryminalnym/sensacyjnym lub z elementami reportażu. Praca (opowiadanie, szkic) przesłana na konkurs musi być oryginalnym utworem uczestnika konkursu napisanym w języku polskim i musi nawiązywać do Powstania Wielkopolskiego. Przesłana praca nie może być nigdzie wcześniej opublikowana.
Opowiadanie zgłoszone do konkursu nie może przekraczać objętości 30 000 znaków znormalizowanego tekstu. Z kolei szkic opowiadania nie może być mniejszy niż 3600 znaków i większy niż 9000 znaków znormalizowanego tekstu. Szkic powinien zawierać: pomysł fabuły, zarysowane postaci bohaterów, określenie miejsca i czas akcji.
Zgłoszenia na konkurs należy przesłać do 20 marca 2018 r. przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.maszynadopisania.pl
Wyniki zostaną ogłoszone 23 kwietnia 2018 r.

NAGRODA
Spośród nadesłanych prac, jury wybierze 18 najlepszych, a ich autorów zaprosi do udziału w 3-dniowych warsztatach pisarskich w Poznaniu. Osobom spoza Poznania organizator zapewnia zwrot kosztów dojazdu i zakwaterowania. Laureaci konkursu zostaną podzieleni na trzy grupy - w zależności od gatunku w jakim napisali opowiadanie lub szkic. Podczas warsztatów będą pracowali nad swoimi tekstami pod okiem przydzielonego nauczyciela. Warsztaty poprowadzą: Sylwia Chutnik, Przemysław Semczuk i Piotr Bojarski. Na zakończenie projektu opowiadania uczestników warsztatów zostaną opublikowane w antologii.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj http://www.maszynadopisania.pl/konkurs-pisarski-na-opowiadanie-z-powstaniem-wielkopolskim-w-tle/ 
Organizatorem konkursu jest Maszyna do Pisania. Projekt jest realizowany na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Poznańskie i serwis Lubimy Czytać.
Partnerami są: Kryminalna Piła – literackimi śladami / Okoń w sieci / Godsavethebook / Czytam, bo lubię / Zbrodnia w BiblioteceTermin przyjmowania zgłoszeń 2018-03-20