Konkurs na najpiękniejszą bajkę dla dziecka

Opublikowano 2019-06-05

Opis

Informacja nadesłana

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja „ZWIERZ" z siedzibą w Tychach https://www.facebook.com/akcjaBook.Szpan/?modal=admin_todo_tour

Uczestnicy
W konkursie mogą brać udział wyłącznie debiutujący pisarze, a więc nieposiadający w swojej bibliografii indywidualnych przekładów literackich opatrzonych numerem ISBN (zapis nie dotyczy publikacji technicznych, naukowych i konferencyjnych, pojedynczych tekstów drukowanych w antologiach, czasopismach, publikacji na stronach internetowych).

Opis
Konkurs jest organizowany w ramach akcji charytatywnej Book.Szpan, która ma na celu uwrażliwianie dzieci, pomoc czworonogom i promowanie młodych pisarzy i ilustratorów.

W ramach akcji Book.Szpan powstanie strona z aplikacją, w której znajdą się bajki dla dzieci – część tekstów będzie pióra znanych pisarzy, a część nieodkrytych jeszcze diamentów – których aktualnie poszukujemy. Ilustracje do bajek wykonają znani ilustratorzy oraz młode talenty. Edycji bajek będzie towarzyszył konkurs dla dzieci (czytelników). Pod każdą bajką będzie umieszczony formularz konkursowy, w którym każde dziecko opisze czego nauczyło się z bajki oraz wstawi swój rysunek. Wszystkie prace i refleksje dzieci będą dostępne w aplikacji. Na końcu roku będzie można zakupić wszystkie bajki w wersji papierowej z ilustracjami młodych artystów. Na zakończenie akcji wybierzemy zgłoszenia dzieci, które wypełniły wszystkie formularze i wyślemy im dodatkową 16 bajkę, dostępną tylko w wersji drukowanej. Przy zakupie będzie można wybrać na którą zwierzęcą
fundację chce się wpłacić pieniądze za bajkę, którą się pobiera.

Zapraszam do udziału w konkursie, ponieważ oprócz wsparcia fundacji można uzyskać pierwszą publikację w gronie znanych, nagradzanych i publikowanych pisarzy.

Patronem akcji jest Leszek Stanek polski wokalista, muzyk, aktor, choreograf, tancerz, reżyser, miłośnik zwierząt.

Naszymi pisarzami są:

Agnieszka Tyszka. Agnieszka Tyszka jest z wykształcenia polonistką. Przez kilka lat pracowała jako dziennikarka prasowa. Wydała kilka książek dla dzieci. Jej bajki ukazywały się w telewizyjnej "Jedyneczce". W 2005 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt."Róże w garażu".

Magdalena Zarębska, której książka pt "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował" została ogłoszona książką roku 2013.

Dorota Sumińska opublikowała wiele książek bardzo różnej kategorii – poradniki, biografie, powieści i książki podróżnicze dla dorosłych i dla dzieci. Pisze też do prasy. Prowadziła programy telewizyjne (Zwierzowiec w TVP1 i część o zwierzętach w Między kuchnią a salonem w TVN) i radiowe (Zwierzenia na cztery łapy w I Programie Polskiego Radia oraz prowadzi Wierzę w zwierzę na antenie Tok FM) na ten temat.

Magdalena Wiśniewska, zwyciężczyni konkursu Biedronki Piórko 2018 książką "Mały Saj i wielka przygoda", napisała również "Pewnego razu na Kaukazie".

Pan Poeta bajkopisarz, wydał 6 bajek o zwierzętach, pisanych wierszem dla dzieci.

Beata Jaczewska. W 2018 r. wierszyk „Wieczorem u królików" wygrał konkurs na wiersz Festiwalu Piosenki Bajkowej. W kolejnej, ósmej edycji konkursu o statuetkę „Sowy Tuchówki" pt. List do Melaniusza na początku 2019 r., rymowany list „Smog nad Tuchowem" otrzymał nagrodę specjalną.

Znani graficy również wspierają akcje, tacy jak pani Magdalena Kościńska, Hanna Jędrzejczyk, Anna Łazowska oraz Diana Karpowicz.Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-07-30