Konkurs EkoSelfie

Opublikowano 2020-05-21

Opis

Informacja nadesłana

Pandemia COVID-19 sprawiła, że kwestie dbania o środowisko odeszły na dalszy plan. Tymczasem kryzys klimatyczny nadchodzi wielkimi krokami, a epidemia w żaden sposób go nie opóźnia. Dodatkowo epidemia koronawirusa to również epidemia śmieci. W Polsce w ostatnich tygodniach także w wielu domach można obserwować powrót do starych przyzwyczajeń – plastikowych reklamówek czy jednorazowych opakowań. Dlatego pora wykształcić nowe nawyki i zadbać o planetę! Banki Żywności motywują do działania i zapraszają do udziału w konkursie.

Zasady konkursu są bardzo proste – wystarczy wysłać zdjęcie swoich patentów na niemarnowanie żywności i planety wraz z krótkim opisem tych działań.

Konkurs ma przekonać do tego, żeby być zero waste nawet w niesprzyjającym proekologicznym zachowaniom okolicznościach. Pomysły można zgłaszać w dwóch kategoriach – środowiskowej (nie marnuję, środowisko szanuję) oraz żywnościowej (mój sposób na niemarnowanie żywności).

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 13 rok życia.

Zgłoszenia można nadsyłać do końca czerwca przez formularz konkursowy na https://niemarnuje.bankizywnosci.pl/konkurs-ekoselfie/

Za zwycięskie pomysły na ograniczanie marnowanie żywności i życie w duchu less waste przewidziano nagrody – książki Jagny Niedzielskiej „Bez Resztek", Sylwii Majcher „Wykorzystuję, nie marnuję" oraz „Jak uratować Świat" Arety Szpury. Dodatkowo wygrani otrzymają designerskie butelki firmy Retap.

Projekt „EkoMisja − nie marnuję" został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, partnerami projektu są Amica i Lidl Polska. Projekt został także objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Konkurs trwa do 30 czerwca 2020 r.