Konkurs Art & Design

Opublikowano 2017-11-02

Opis

Informacja nadesłana

Konkurs artystyczny

Konkurs organizujemy z myślą o uczniach w wieku 14-16 lat, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z kierunkami artystycznymi.
Sztuka jest ważnym elementem naszej szkoły. Chcemy wspierać i edukować młodych artystów. Z tego powodu, obecna edycja jest już drugim wydarzeniem tego typu w naszej szkole.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego podsumowania II etapu zeszłorocznej edycji: https://vimeo.com/228348921

NAGRODY
1. STYPENDIUM ARTYSTYCZNE W AKADEMEIA HIGH SCHOOL
Stypendium uwzględnia całościowe bądź częściowe zwolnienie z opłat za naukę w Akademeia High School. Przygotowujemy naszych uczniów do zdawania egzaminów maturalnych z przedmiotów takich jak History of Art, Art czy Design w ramach programu matury brytyjskiej A-level. Zapewniamy naszym uczniom doskonałe warunki do pracy, wsparcie merytoryczne oraz narzędzia, umożliwiające rozwój ich kreatywności, myślenia abstrakcyjnego, oraz techniki. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do nauczania przedmiotów humanistycznych mogą spojrzeć na sztukę z różnych, czasami nowych dla nich, perspektyw.

2. LETNI KURS W THE BARTLETT SCHOOL OF ARCHITECTURE LUB W CENTRAL SAINT MARTINS
The Bartlett School of Architecture to renomowana uczelnia o profilu architektonicznym przynależąca do University College London (UCL). Oferuje szerokie spectrum kursów, realizowanych w ramach swojego autorskiego programu Bartlett Summer School. Zajęcia odbywają się w kampusie UCL, w postaci dwutygodniowych kursów w okresie wakacji. Więcej informacji: The Bartlett School of Architecture
Central Saint Martins to idealne miejsce dla przyszłych artystów oraz designerów. Przynależy do University of Arts London. Posiada najmocniej zróżnicowaną ofertę kursów letnich uwzględniających dziedziny takie jak Fine Arts, Product Design, Fashion making and pattern cutting czy Textiles and Materials. Więcej informacji: Central Saint Martins

3. UDZIAŁ W AKADEMEIA SUMMER SCHOOL
Akademeia Summer School to tygodniowy kurs, który odbędzie się w naszej szkole w lipcu 2018. Zajęcia będą miały zróżnicowany charakter, w zależności od umiejętności i zainteresowań uczestników. Zajęcia w postaci bloków tematycznych, zogniskowanych wokół danego projektu bądź zagadnienia będą prowadzone przez naszych nauczycieli, specjalistów w swoich dziedzinach, pasjonatów, którzy w ciekawy i inspirujący sposób potrafią uczyć i przekazywać wiedzę.

Jury
W skład Jury wchodzą współpracujący z nami, najlepsi architekci, projektanci, artyści:
Gosia Rygalik, Rygalik Studio
Tomek Rygalik, Rygalik Studio
Kevin Green, STORE
Przemo Łukasik, Medusa Group
Łukasz Zagała, Medusa Group
Karolina Watras, Akademeia High School

Dla osób, które zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu zaplanowaliśmy udział w Warsztatach Kreatywnych, które zostaną poprowadzone przez nasze Jury. To niepowtarzalna szansa na pracę pod okiem cenionych ekspertów z branży, którzy nie tylko będą oceniali pracę uczestników, ale którzy również będą mogli podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją.

Zasady
ETAP 1
• Prześlij nam próbkę swoich prac, tzw. portfolio. Portfolio musi składać się min. z 5 prac wykonanych dowolną techniką o dowolnej tematyce, np. rysunek, obraz, fotografia, projekty graficzne i multimedialne, zdjęcia prac w przypadku projektów wielkoformatowych lub instalacji.
• Opowiedz nam o swoim pomyśle, inspiracji, motywacji – prześlij opis przygotowanych prac w języku angielskim, tzw. Artistic Statement.
• Załącz skan lub zdjęcie swojego świadectwa szkolnego z 2016/2017i wypełnił krótki formularz.
ETAP 2
• Przesłane zgłoszenia będą oceniane przez Jury. Do drugiego etapu przejdzie 40 osób, które wezmą udział w dwudniowych Warsztatach Kreatywnych pod okiem Jury.
ETAP 3
• Na podstawie przeprowadzonych Warsztatów, Jury wytypuje 20 finalistów, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w ostatnim etapie konkursu, tj Weekendzie Diagnostycznym.

Harmonogram
Do 10.12.2017 do godz. 23:59 – przyjmowanie zgłoszeń (etap 1)
03.01.2018 – poinformowanie uczestników o decyzji Jury oraz publikacja listy osób zakwalifikowanych do etapu 2
13.01 – 14.01.2018 – dwudniowe Warsztaty pod kierunkiem naszego Jury (etap 2)
05.02.2018 – poinformowanie uczestników o decyzji Jury oraz publikacja listy osób zakwalifikowanych do etapu 3
17.02 – 18.02.2018 – Weekend Diagnostyczny (etap 3)
05.03.2018 – opublikowanie wyników konkursuTermin przyjmowania zgłoszeń 2017-12-10