Herlitz #ekowyzwanie 2021

Opublikowano 2021-10-11

Opis

INFORMACJA NADESŁANA

Herlitz jako wiodący producent zeszytów w Polsce, mobilizuje uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, by zadbali o swoją najbliższą okolicę, poprzez udział w drugiej edycji akcji #ekowyzwanie. Ważnym elementem konkursu są nie tylko nagrody, ale także edukacja młodych pokoleń na temat codziennego dbania o środowisko.

Przez cały październik pod adresem https://ekowyzwanie.pl/ nauczyciele mogą zgłaszać klasy do drugiej edycji konkursu. Głównym zadaniem jest posprzątanie wspólnie z klasą wybranego przez siebie miejsca i wykonanie zdjęć tej metamorfozy. Wyzwanie można rzucić kolejnym szkołom poprzez nominację. Wystarczy wpisać jej dane w formularzu zgłoszeniowym i poinformować ją o #ekowywzwaniu.

Herlitz #ekowyzwanie to też edukacja ekologiczna. Partnerami tegorocznej akcji są startup społeczny Dotlenieni.org oraz fundacja Ekopotencjał. Obie organizacje przygotowały materiały, które pomogą nauczycielom przeprowadzić eko-lekcje – zarówno dla młodszych uczniów ze szkół podstawowych, jak i dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Tematyka związana jest z segregowaniem odpadów, bioróżnorodnością, ochroną drzew oraz dbaniem o jakość powietrza. Materiały do pobrania dostępne na stronie #ekowyzwania.

Nagrodami w konkursie za zajęcie trzech pierwszych miejsc są trzy pakiety artykułów papierniczych firmy Herlitz, każdy o wartości 1000 zł.

Dodatkowo pierwsze 100 zespołów konkursowych, które zgłoszą się do konkursu, otrzyma nagrodę gwarantowaną w postaci pakietu zeszytów marki Herlitz z linii „Save Earth It's our home".

Konkurs trwa od 1.10.2021 do 31.10.2021.