„Dostojna Jubilatka – urodzona w Lublinie” konkurs komiksowy

Opublikowano 2018-05-09

Opis

Informacja nadesłana

Ogólnopolski Komiksowy Konkurs „Dostojna Jubilata – urodzona w Lublinie" organizowany jest przez Warsztaty Komiksu. Skierowany jest do wszystkich dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 lat z całej Polski. Jest to wyjątkowa edycja, związana ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, która połączy historię z nowoczesnym medium jakim jest komiks.

Historia i patriotyzm jest ważnym elementem kulturalnym w naszym państwie, młode pokolenie należy kształtować w duchu miłości do ojczyzny oraz pokazywać im właściwe ścieżki współczesnego patriotyzmu. Dziś kiedy nie walczymy o wolność zbrojnie, często gubimy jego znaczenie. Dzięki konkursowi młodzi ludzie zastanowią się co mogą dać swojej ojczyźnie, jakie mają korzenie i jaka jest historia naszego kraju.

Konkurs zaowocuje wydaniem niezwykłego albumu komiksowego z nagrodzonymi pracami. Całej akcji patronuję Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie. Na zakończenie wydarzenie odbędzie się uroczysty wernisaż połączony z wręczeniem atrakcyjnych nagród oraz dyplomów dla laureatów i ich opiekunów.

Konkurs został zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Przewidziano nagrody rzeczowe w tym nagrody książkowe, materiały plastyczne oraz inne.Termin przyjmowania zgłoszeń 2018-08-26