3. konkurs literacko-plastyczny "Bajka dla wnuczka"

Opublikowano 2017-03-03

Opis

Informacja nadesłana

Szanowni Państwo,

z przyjemnością ogłaszam nabór prac do 3. KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „BAJKA DLA WNUCZKA”, którego organizatorem jest Bałucki Ośrodek Kultury „Lutnia” w Łodzi.

Od dnia dzisiejszego do 30 czerwca 2017 trwa nabór do I części konkursu, adresowanej do osób 50+.

Kilka słów o projekcie:
„Bajka dla wnuczka” to międzypokoleniowy konkurs literacko-plastyczny, którego głównymi celami są: aktywizacja ludzi po 50 roku życia; wykazanie, że pisanie bajek jest metodą na twórcze spędzanie czasu wolnego; łączenie pokoleń; propagowanie bajki czytanej oraz rozwijanie wyobraźni.

Realizacja projektu odbywa się w dwóch częściach:

Część literacka – etap I
Część literacka adresowana jest do osób po 50 roku życia. Zadaniem uczestników jest napisanie bajki dla dzieci, a następnie dostarczenie jej do BOK „Lutnia” wraz z kartą zgłoszenia. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden utwór.

Część literacka – etap II
Etap ten polega na głośnym czytaniu bajek przed zaproszoną publicznością, którą stanowią dzieci ze szkół podstawowych. Wszystkie utwory czytać będzie gość zaproszony przez organizatora. W rolę jury wcieli się publiczność. Dzieci poprzez głosowanie wybiorą utwór, który najbardziej im się spodoba i przyznają Nagrodę Dziecięcego Jury.

Część plastyczna
Część plastyczna adresowana jest do dzieci ze szkół podstawowych. Zadaniem uczestników jest stworzenie ilustracji do bajek wybranych w części literackiej konkursu. Najlepsze utwory zostaną opublikowane na stronie www.bok.lodz.pl. Uczestnik może zgłosić maksymalnie po jednej pracy, do każdej z opublikowanych bajek. Prace plastyczne należy dostarczyć do BOK „Lutnia” wraz z kartą zgłoszenia.

Podsumowaniem konkursu będzie międzypokoleniowe wydawnictwo, w którym znajdą się utwory literackie oraz prace plastyczne wybrane spośród nagrodzonych i wyróżnionych.

Tegoroczna edycja konkursu otrzymała honorowy patronat Prezydenta Miasta Łodzi, Hanny Zdanowskiej.

Pozdrawiam serdecznie i życzę natchnienia

Monika Zagajewska-Grajoszek – koordynatorka projektuTermin przyjmowania zgłoszeń 2017-06-30