12. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka

Opublikowano 2018-03-09

Opis

Informacja nadesłana

Pałac Kultury Zagłębia, Gmina Dąbrowa Górnicza oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach ogłaszają 12. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Na przestrzeni lat konkurs stał się kuźnią młodych talentów, popularyzując najwybitniejsze osiągnięcia światowego dorobku z obszaru muzyki klasycznej oraz utrwalając w świadomości odbiorców znaczenie postaci i twórczości Michała Spisaka, kompozytora będącego częścią narodowego dziedzictwa kulturowego.

12. edycja konkursu odbędzie się w dniach 14–23 września 2018 roku w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Adresowana jest do muzyków wszystkich narodowości, urodzonych po 14 września 1988 r., w trzech specjalnościach instrumentalnych:
• fagot,
• róg,
• kontrabas.

Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2018 r.!
Obowiązuje rejestracja elektroniczna na stronie konkursu: www.spisakkonkurs.pl
Koncert inauguracyjny odbędzie się 14 września, I etap w dniach 15-16 września, II etap 17-19 września, III etap (finał) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego 20-22 września. Konkurs zwieńczy gala wręczenia nagród oraz koncert laureatów – 23 września. Konkurs w całości otwarty dla publiczności odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

NAGRODY
Uczestnikom III etapu mogą zostać przyznane następujące nagrody, w każdej specjalności instrumentalnej:
Nagroda I – w kwocie 12.000 zł oraz statuetka,
Nagroda II – w kwocie 9.000 zł oraz statuetka,
Nagroda III – w kwocie 6.000 zł oraz statuetka,
Wyróżnienie – w kwocie 3.000 zł.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.spisakkonkurs.pl

Regulamin konkursuTermin przyjmowania zgłoszeń 2018-06-15
Strona konkursu spisakkonkurs.pl/