Złota Nitka 2019

Opublikowano 2019-05-02

Opis

Organizatorzy
Organizatorami konkursu są Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Uczestnicy
Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów mody, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów. 
W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie urodzone po 1989 r.

Opis
Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest PRZYSZŁOŚĆ.

Przyszłość to ta część linii czasu, która ma się dopiero wydarzyć. Ale czy tak jest naprawdę? Czy przyszłość to nadal futurystyczne kształty, loty w kosmos i arcydzieła techniki? Czy może wręcz odwrotnie? W obliczu trendów „slow” i „eko”, może przyszłość stanowi powrót do korzeni? Do tradycji? Może przyszłość oznacza w dzisiejszym rozumieniu przeszłość? Jak rozumie przyszłość pokolenie młodych projektantów mody i co przyszłość dla nich oznacza, dowiemy się już wkrótce…

Każdy uczestnik może zgłosić jedną kolekcję ubioru, która składa się z 10-12 sylwetek. Sylwetki damskie należy przygotować w rozmiarze 36/38, sylwetki męskie w rozmiarze 48-50.

Zgłoszenie (dokumentację fotograficzną i opis kolekcji) należy przesłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu. 

Jury oceni prace i wybierze 15 najlepszych kolekcji, które zostaną dopuszczone do II etapu konkursu. Kolekcje zakwalifikowane do II etapu konkursu zostaną zaprezentowane na modelkach/modelach podczas Finałowej Gali Ogólnopolskiego Konkursu „Złota Nitka” 2019.

Nagrody
Zwycięzca konkursu otrzyma statuetkę ZŁOTA NITKA 2019 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30.000 zł. Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-06-23