Złota Nitka 2017

Opublikowano 2017-06-26

Opis

Organizatorzy
Organizatorami konkursu są Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Uczestnicy
Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, w wieku od 18 do 30 lat.

Opis
Hasłem tegorocznej edycji konkursu Złota Nitka jest AWANGARDA.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną kolekcję ubioru, która składa się z 10-12 sylwetek w rozmiarze 36/38 (dotyczy sylwetek damskich) oraz rozmiarze 48-50 (dotyczy sylwetek męskich).

Zgłoszenie (dokumentację fotograficzną i opis kolekcji) należy przesłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu. Jury oceni prace i wybierze 15 najlepszych kolekcji, które zostaną dopuszczone do II etapu konkursu. Uczestnicy zakwalifikowani do II etapu będą zobowiązani dostarczyć wszystkie realizacje wchodzące w skład kolekcji. 

Kolekcje zakwalifikowane do II etapu konkursu zostaną zaprezentowane na modelkach/modelach podczas Finałowej Gali Ogólnopolskiego Konkursu „Złota Nitka” 2017.

Nagrody
Zwycięzca konkursu otrzyma statuetkę ZŁOTA NITKA 2017 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30.000 zł. 
Zwycięzca otrzyma również „dziką kartę” upoważniającą do udziału w finale International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017.Termin przyjmowania zgłoszeń 2017-07-31