Włocławki – Nowa Odsłona 2019

Opublikowano 2019-05-10

Opis

Organizatorzy
Konkurs organizuje Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku. Współorganizatorem jest Urząd Miasta Włocławek.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie projektu graficznego małej formy użytkowej nawiązującej do tradycyjnych wyrobów fajansowych tzw. „Włocławków", których charakterystycznym elementem jest motyw kwiatowy z różą. 

Mając w pamięci lata świetności włocławskich fabryk fajansu, a także wychodząc naprzeciw niesłabnącemu zainteresowaniu ich wyrobami, pragniemy nadać „Włocławkom" nową formę, przyciągającą uwagę i kojarzącą się z naszym miastem, która będzie kontynuować dobre tradycje i promować Włocławek, nie tylko lokalnie.
Konkurs jest skierowany do artystów plastyków i studentów uczelni artystycznych, zwłaszcza zaś do osób studiujących projektowanie, ponieważ mamy nadzieję, że młode pokolenie wpisze się w naszą bogatą tradycję świeżością spojrzenia i bogactwem pomysłów, a zaprojektowane formy spotkają się z zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i osób odwiedzających Włocławek.

Małą formą użytkową/dekoracyjną mogą być akcesoria biurowe, biżuteria, małe formy rzeźbiarskie i inne przedmioty o wysokości i szerokości do 20 cm. Mała forma użytkowa/dekoracyjna powinna zawierać motyw kwiatowy róży oraz, jeśli to możliwe, napis Włocławek.

Prace konkursowe można przesyłać drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną (więcej w regulaminie).

Nagrody
• I nagroda - 5.000 zł
• II nagroda - 3.000 zł
• III nagroda - 2.000 zł

Prace nagrodzone w poprzedniej edycji konkursu


Joanna Markowska i Marcin Markowski – projekt przybornika biurowego „Róża” (I nagroda)


Kinga Chmielarz-Hulak – projekt „O Kurka” (II nagroda)


Anna Freundlich – projekt dwóch pojemników z pokrywkami (III nagroda)Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-06-21