Strefa Studenta

Opublikowano 2018-12-10

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest firma Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do studentów – designerów, projektantów oraz grafików, niezwiązanych zawodowo z firmami zajmującymi się projektowaniem opakowań.

Opis
Konkurs towarzyszy 11. Międzynarodowym Targom Opakowań Packaging Innovations.

Przedmiotem konkursu są projekty opakowań. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:

Wrażenie
Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce. Takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nie bez znaczenia w tej kategorii jest również proces projektowy. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu.

Funkcjonalność i forma
Nie tylko wygląd ma znaczenie! W tej kategorii oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań, to elementy brane pod uwagę w Kategorii Forma. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.

Etykieta / projekt graficzny
Jest to kategoria kierowana do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet czy grafiki na opakowania jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

Prace nagrodzone w poprzedniej edycji konkursu można obejrzeć tutaj.

Zgłoszenia należy przesyłać mailem do 25 lutego 2019 do godz. 12:00.

Nagrody
W każdej z trzech kategorii zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 1.200 zł brutto.

Autorzy najlepszych prac (15 osób) uzyskają możliwość prezentacji swoich projektów podczas 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w Warszawie.Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-02-25