„Piórko 2019. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” konkurs na ilustracje do bajki

Opublikowano 2019-05-24

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Jeronimo Martins Polska S.A. z siedzibą w Kostrzynie.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do debiutujących ilustratorów – osób pełnoletnich, których prace graficzne nie były wcześniej publikowane w drukach lub wydawnictwach oznaczonych numerami ISBN lub ISSN (w książkach, czasopismach, ebookach, audiobookach).

Opis
Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać ilustracje do bajki napisanej przez Katarzynę Wierzbicką, która zwyciężyła w części literackiej konkursu Biedronki „Piórko 2019”.

Tekst, wybrany spośród niemal 3200 prac nadesłanych na konkurs, to współczesna interpretacja tradycyjnej bajki. Według kapituły nagrody, jego ogromnym walorem jest poczucie humoru sprawiające, że ważny przekaz jest podany w lekkiej formie.

- To opowieść o tym, że świat potrzebuje zwyczajnych ludzi, a marzenia spełniają się czasem małymi kroczkami, niekoniecznie w spektakularny sposób – mówi Katarzyna Wierzbicka. – Wszędzie teraz słyszy się, że trzeba być najlepszym, wyjątkowym, a to nieprawda. Każdy z nas jest wyjątkowy już w momencie przyjścia na świat. Wszyscy możemy stać się bohaterami dnia codziennego, poprzez zwykłe, dobre gesty, gotowość do pomagania innym i zmienianie na lepsze świata - choćby w niewielkim stopniu.

Aby uzyskać dostęp do tekstu, należy zarejestrować się na stronie http://piorko.biedronka.pl/nc/rejestracja.

Każdy uczestnik powinien wykonać 5-10 ilustracji do wybranych przez siebie fragmentów tekstu oraz ilustrację przedniej okładki książki.

Prace oceni jury w składzie: Katarzyna Nowowiejska, Bohdan Butenko, Aleksandra Krzanowska, Elżbieta Śmietanka-Combik, Anetta Jaworska-Rutkowska.

Ilustracje należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu.

Nagroda
Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-07-01
Strona konkursu piorko.biedronka.pl/