Ogólnopolski Konkurs Graficzny „Sztuka Polska NIE-PODLEGŁA?”

Opublikowano 2019-07-23

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.

Uczestnicy
Uczestnik konkursu musi mieć ukończone 16 lat.

Opis
Na konkurs należy przesyłać prace graficzne będące artystyczną interpretacją hasła „Sztuka Polska NIE-PODLEGŁA?”.

NIEPODLEGŁOŚĆ to przede wszystkim symbol – symbol WOLNOŚCI. W myśl tej idei Centrum Kultury Agora od 5 lat organizuje konkurs graficzny na najciekawszą interpretację artystyczną hasła WOLNOŚĆ. Poszukujemy prac odważnych i nieszablonowych, nowoczesnego i świeżego odczytania  pojęć takich jak: patriotyzm, niepodległość, ojczyzna, demokracja. Ten symbol to także wolność artystyczna, dająca prawo do formułowania poglądów na wszelkie tematy.

Sztuka jest i zawsze była w pewnym sensie niepodległa i jednocześnie podległa. Jej podległość określały zarówno prawa i reguły warsztatowe oraz presje społeczne i polityczne odnośnie przekazywanych treści, ale także wymogi rynkowe. Jej niepodległość jest zatem względna, a jednocześnie można powiedzieć, że nie ma prawdziwej sztuki bez niezależnego, wolnego artysty, który może w sposób niepodległy wyrażać swoje poglądy.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace (grafika warsztatowa lub komputerowa).  

Prace należy dostarczyć w formie papierowej (min. 50 x 70 cm) oraz w wersji elektronicznej (szczegóły w regulaminie). Regulamin można pobrać tutaj

Nagrody
• I miejsce: 1.500 zł
• II miejsce: 1.000 zł
• III miejsce: 500 zł

Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-10-25