„Maluję, co widzę – symbol miasta w stylu Picassa” konkurs artystyczny National Geographic

Opublikowano 2018-02-15

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest firma NBS Communications, działająca na zlecenie FOX Networks Group Poland, dystrybutora kanału National Geographic.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział studenci i absolwenci polskich akademii sztuk pięknych.

Opis 
Do konkursu można zgłaszać prace plastyczne wykonane w dowolnej technice, inspirowane twórczością Pabla Picassa i nawiązujące do symboli jednego z dziewięciu polskich miast: Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia. 

Kanał National Geographic już w kwietniu rozpocznie emisję drugiego sezonu głośnej telewizyjnej antologii "Geniusz", która będzie poświęcona życiu i twórczości hiszpańskiego malarza Pabla Picassa (w jego rolę wcieli się Antonio Banderas). W związku z premierą, kanał zaprasza wszystkich studentów uczelni artystycznych w Polsce do udziału w konkursie „Maluję, co widzę – symbol miasta w stylu Picassa”. Do wygrania jest 5000 zł i możliwość współpracy z marką National Geographic. Zainspiruj się twórczością Pabla Picassa i stwórz w dowolnej technice symbol miasta, w którym studiujesz. Warszawska Syrenka w kubistycznej odsłonie? A może gdański Neptun lub wrocławski krasnal utrzymany w klimacie okresu błękitnego? Możesz puścić wodze fantazji.

Zgłoszenia należy przesyłać mailem. Zgłoszenie powinno zawierać zdjęcie pracy plastycznej oraz metrykę dzieła (imię i nazwisko autora, adres zamieszkania, telefon kontaktowy i e-mail).

Nagrody
W konkursie zostanie przyznanych maksymalnie dziewięć równorzędnych nagród, każda w wysokości 5.000 zł brutto.Termin przyjmowania zgłoszeń 2018-03-16
Strona konkursu www.geniuszpicasso.pl/