Konkurs Sztuki na Bilbordach ART MOVES 2022

Opublikowano 2022-06-07

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja Rusz z siedzibą w Toruniu.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Konkurs jest częścią 15. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach Art Moves. W tym roku odbywa się pod hasłem „Miłość czy nienawiść? Prawda czy fałsz? Co warto docenić w niepewnych czasach?”

“ Konkursowe hasło można traktować jako metaforę procesów zachodzących we współczesnym świecie. Ostanie miesiące i lata upływają nam pod znakiem ciągłej niepewności. Ludzkie życie jednostkowe, jak i życie całych społeczeństw przestało być przewidywalne. Przechodzimy od kryzysu do kryzysu, bez chwili przerwy. Jeszcze nie skończyła się pandemia, a już wybuchła wojna w Ukrainie. Cały czas narasta kryzys klimatyczny, nasilają się ekstrema pogodowe. Rzeczywistość wydaje się niestabilna, nieprzewidywalna, pełna chaosu i zamętu. Poszczególne społeczeństwa, jak i cała ludzkość musi stawiać czoła ciągłym wyzwaniom, zagrożeniom i katastrofom. Jak w takich trudnych czasach żyć i na nowo się odnaleźć? Co jest ważne? Co pomaga nadać jakiś sens temu, co się dzieje, czego doświadczamy i co przeżywamy? Jak odnajdywać nadzieję? Na czym się oprzeć i co wybrać? Za czym się opowiedzieć? Pojawia się mnóstwo pytań. To pytania o to, jakiego świata chcemy, w jakiej rzeczywistości chcielibyśmy żyć? W świecie opartym na zasadach miłości czy nienawiści, prawdy czy fałszu? Co warto docenić w tych niepewnych czasach?

Wymiary pracy (szerokość x wysokość): 498 cm x 243 cm.

Każdy uczestnik może zgłosić trzy prace.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz wglądówkę pracy należy przesłać mailem.

Więcej informacji w regulaminie

Nagrody
Sześć najlepszych prac zostanie pokazanych na bilbordach w przestrzeni miejskiej Torunia we wrześniu 2022. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 4.000 zł

Termin
Prace można przesyłać do 22 lipca 2022 r.

Strona konkursu