Konkurs Sztuki na Bilbordach ART MOVES 2019

Opublikowano 2019-06-02

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja Rusz z siedzibą w Toruniu.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis

Festiwal Art Moves  wykorzystuje bilbordy w innowacyjny sposób. Zmieniamy ich funkcję i używamy NIE do prezentacji reklam, lecz sztuki. Sztuki, która porusza i skłania do myślenia. Nasz festiwal zachęca zarówno artystów, jak i publiczność do przyglądania się sobie samym oraz otaczającej nas rzeczywistości w sposób uważny, na nowo.

W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem „Nadciągająca katastrofa czy szansa by uratować siebie i świat?”

Konkursowe hasło można traktować jako metaforę procesów, zachodzących we współczesnym świecie. Czy świat wkrótce się skończy? Czy w niedługim czasie wymrze większość gatunków roślin i zwierząt na planecie? Czy nastąpi katastrofa ekologiczna? Czy większość ludzi będzie żyła w skrajnej biedzie, a świat pogrąży się w nieustających wojnach? Tego typu informacje zalewają nas każdego dnia - wywołują strach i paraliżują. Jak nie popaść w depresję i czarnowidztwo, a alarmujące dane potratować jako wyzwanie i poszukać kreatywnych rozwiązań? Jak obudzić się z letargu? Jak znaleźć nadzieję i energię do działania? Jak pokonać stare, destrukcyjne schematy myślenia i działania, i znaleźć nowe, lepsze rozwiązania? Jak nie popaść w pesymizm i marazm, ale uwierzyć, że wiele zależy od nas - zarówno życie nasze, innych ludzi, jak i istot, które żyją obok nas? Jak wyjść poza indywidualną perspektywę, poza własne JA i dostrzec, że każdy z nas jest częścią większej całości - ludzkości i przyrody, i ma na tę całość wielki wpływ? Jak myśleć w dłuższej perspektywie, a nie tylko o krótkoterminowych korzyściach, które w dłuższej perspektywie okazują się szkodliwe? Co dobrego możemy zrobić dla siebie i świata oraz tych, którzy przyjdą tu po nas?

Bilbord należy zaprojektować w układzie poziomym. Technika wykonania dowolna.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace. 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz wglądówkę pracy należy przesłać mailem (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 5.000 zł.

Najlepsze prace zostaną pokazane na bilbordach podczas festiwalu Art Moves 2019 w Toruniu.Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-07-23
Strona konkursu artmovesfestival.org/pl