Konkurs na projekt muralu „Wolskie odkrycie – prehistoryczne życie”

Opublikowano 2019-06-14

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować mural upamiętniający odkrycie kości prehistorycznego ssaka na budowie stacji metra na Woli.

Niecodzienne odkrycie zostało dokonane po koniec ubiegłego roku. W trakcie robót prowadzonych na otwierającej się niebawem stacji „Płocka”, robotnicy wpadli na dobrze zachowane szczątki szkieletu zwierzęcia. – Wiemy na pewno, że był to albo mamut, albo słoń leśny, a skamieniałości mogą mieć nawet 120 tys. lat – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. – Na takie znalezisko nie wpada się codziennie, dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs, który z jednej strony upamiętni niezwykłe odkrycie, a z drugiej strony uatrakcyjni przestrzeń miejską w pobliżu stacji metra „Płocka” – dodaje.

Praca powinna zawierać treści symboliczne nawiązujące do hasła „Wolskie odkrycie – prehistoryczne życie” oraz odnosić się do znaleziska ogromnego ssaka.

Zwycięski projekt zostanie zrealizowany na ścianie budynku przy ul. Skierniewickiej 11 w dzielnicy Wola w Warszawie.

Projekt powinien się składać z dwóch części: wizualizacji muralu oraz osobnego pliku z projektem wykonawczym.

Prace zapisane na płycie CD lub na innym nośniku danych należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy (szczegóły w regulaminie). Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 sierpnia 2019 r. do godz. 12:00.

Nagroda
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 5.000 zł.