I Ogólnopolski Konkurs Sztuki Nowe Sytuacje – OŻYWIENIE

Opublikowano 2021-06-10

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja Promocji i Rozwoju Sztuk Pięknych „iki” z siedzibą w Warszawie.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do studentów oraz absolwentów kierunków artystycznych w wieku do 35 lat.

Opis

Celem konkursu jest prezentacja postaw artystycznych wobec zarówno otaczającej, jak i odczuwanej rzeczywistości, których wyrazem będą prace wykonane w różnych technikach. Otwarta na różnorodne media formuła uczestnictwa ograniczona jest jedynie wiodącym tematem „OŻYWIENIE".

"Codzienność na papierze i jednocześnie ponad literaturą, a nie w niej, tak jakby bez cienia kreacji". Tak jak język Białoszewskiego w Szumach, zlepach, ciągach "staje się". Wszystkie neologizmy, zabawne zrosty wyrazów, zdrobnienia itd., są przecież ożywianiem, podnoszeniem (uwznioślaniem - to byłoby za dużo powiedziane) codzienności. Tak sztuka Wasza niech stanie się ożywieniem dzisiejszej codzienności. Codzienności, która dzisiaj jest trochę nowa: w kontekście wtórnego pojawienia się czegoś, odnośnie ponownego pojawienia się czegoś, a może powtórnego robienia czegoś.

Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie 3 prace z zakresu sztuk wizualnych (malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, wideo, instalacja, obiekt, techniki mieszane i własne, a także projekty intermedialne i multimedialne), nawiązujące do tematu konkursu „Ożywienie”.

Zgłoszenia należy przesyłać mailem.

Wpisowe wynosi 30 zł za pierwszą zgłoszoną do konkursu pracę. Zgłoszenie każdej kolejnej pracy wymaga dopłaty w wysokości 10 zł. Studenci są zwolnieni z opłaty.

Termin
Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 lipca 2021 r.

Nagrody
• Grand Prix – 2.500 zł
• II Nagroda – 1.500 zł
• III Nagroda – 1.000 zł

Strona konkursu