TIFF Open 2019

Opublikowano 2019-05-13

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja TIFF Collective z siedzibą we Wrocławiu.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Konkurs odbywa się w ramach międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival 2019 we Wrocławiu. Festiwal odbędzie się w dniach od 4 do 8 września 2019 r.

TIFF Open kierujemy do studentów i absolwentów szkół artystycznych, amatorów i freelancerów. Jest to konkurs skierowany zarówno do młodych, rozpoczynających swoją karierę twórców, jak i tych, którzy mają na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii.

W tym roku tematem przewodnim festiwalu jest hasło „Światy”. Konkurs nie ma narzuconego tematu nadesłanych zgłoszeń, jednak mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła, zarówno jako temat prac, jak i formułą ich wykonania. 

Każdy autor może zgłosić do konkursu dwa zestawy zdjęć (min. 3 zdjęcia w zestawie). 

Prace należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie konkursu. 

Nagroda
Wybrane przez jury zestawy zdjęć zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego festiwalu TIFF Festival. Trzech zwycięzców pokaże swoje prace na wystawie TIFF Open w galerii BWA Wrocław Główny. 

Dodatkowo jury wybierze do 12 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshowu podczas festiwalu.Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-06-03
Strona konkursu tiff.wroc.pl/pl/tiff-open/