ShowOFF 2019

Opublikowano 2018-11-25

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja Sztuk Wizualnych z siedzibą w Krakowie.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do debiutantów.

Debiutant to artysta, który nie miał wystawy indywidualnej w znaczącym ośrodku opiniotwórczym, tj. muzeum, galerii sztuki reprezentującej i aktywnie promującej artystów, nie zdobył żadnej nagrody w ramach festiwalu czy innego wydarzenia fotograficznego. Organizatorzy czekają na zgłoszenia zarówno fotografów, jak i artystów realizujących projekty interdyscyplinarne.

Opis
Konkurs jest organizowany w ramach międzynarodowego festiwalu fotograficznego Miesiąc Fotografii w Krakowie (MFK).

Sekcja ShowOFF jest drugą, równie ważną, częścią programu Miesiąca Fotografii w Krakowie, w ramach której prezentowane są premierowe projekty młodych twórców wyłonionych w drodze otwartego konkursu. Każdego roku ponad 600 artystów konkuruje o miano jednego z ośmiu laureatów Sekcji ShowOFF i możliwość pracy nad indywidualną wystawą pod okiem uznanych specjalistów w dziedzinie sztuk wizualnych.

Do konkursu można zgłaszać projekty fotograficzne (10-15 zdjęć) oraz projekty multimedialne. Tematyka prac może być dowolna.

Opłata za zgłoszenie jednego projektu wynosi 10 euro.

Wybrane prace laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu można obejrzeć tutaj.

Nagroda
Nagrodą jest prezentacja zwycięskich prac na wystawie zbiorowej podczas festiwalu MFK 2019. Zwycięzcy wezmą również udział w jednodniowych warsztatach w laboratorium fotograficznym LablabTermin przyjmowania zgłoszeń 2019-01-13