„KADRY industrialne” konkurs fotograficzny

Opublikowano 2018-07-10

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział we Wrocławiu.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Konkurs jest organizowany w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA ’18.

Przedmiotem konkursu KADRY industrialne jest fotografia odzwierciedlająca główne założenia 8. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA, który odbywa się pod hasłem „Miasto poprzemysłowe”. Konkurs ma na celu poszukiwanie i odkrywanie ciekawych czy zapomnianych obiektów związanych z architekturą przemysłową/poprzemysłową. Fotografie zgłaszane na konkurs mają być autorską wypowiedzią na temat dziedzictwa przemysłowego Dolnego Śląska

Na Dolnym Śląsku pozostało obecnie wiele opuszczonych niezagospodarowanych miejsc poprzemysłowych, a także tych, które zyskały nowe życie. Zadaniem uczestników konkursu jest pokazanie ich zarówno w wąskich kadrach detalu, jak i w szerszym kontekście społecznym.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 5 zdjęć. Prace należy dostarczyć w postaci odbitek/wydruków oraz w wersji elektronicznej (szczegóły w regulaminie).

Termin składania prac upływa 17 sierpnia 2018 r. o godz.15.00.

Nagrody
• I miejsce: 1.500 zł
• II miejsce: 1.000 zł
• III miejsce: 500 zł
Przewidziane są również nagrody książkowe, egzemplarze dwumiesięcznika "ARCH" oraz upominki – festiwalowa torba, koszulka, katalog DoFA '18, w którym znajdą się nagrodzone i wyróżnione prace.