Timecode Akcja Animacja 2020

Opublikowano 2020-09-16

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Timecode Film Production [fb].

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest „Animacja dla Planety”. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć krótką animację na wybrany temat:

• Sponsor tematu: IKEA
„Jak urządzić dom? Ale ten większy, ten wokół nas? Ekologiczne surowce i materiały naturalnego pochodzenia sprawią, że świat stanie się przyjemniejszy i czysty. Przedstaw swoją wizję ulepszania planety razem z IKEA”.

• Sponsor tematu: Nexera
„Halo? Czy jest tu kto? Oczywiście, że tak. W końcu wszyscy żyjemy w wielkiej globalnej sieci. To dobrze. Dzięki temu możemy trochę oszczędzić naszą planetę. Jak? To możecie pokazać dzięki temu tematowi. Być blisko natury i jednocześnie w nowoczesnym świecie? To możliwe!”.

• Sponsor tematu: Fixly
„Jak się zepsuje – napraw. Nie wyrzucaj. To motto przewodnie tego tematu. Im więcej przywróconych do życia urządzeń, tym lepiej dla środowiska. Przekonaj widzów, że warto naprawiać. W końcu robimy to dla siebie”.

• Sponsor tematu: Credit Agricole
„Ludzkość generuje niezliczone ilości śmieci. Czy naprawdę tylko taki ślad chcemy pozostawić po sobie? Zmierz się z animacją, która wstrząśnie śmiecącymi i nieświadomymi, i pomoże nam zmniejszyć plastikowe morze odpadów! #mniejplastiku”

• Sponsor tematu: Magne B6
„Bez ludzi nie ma cywilizacji. Ale co zrobić by szczęśliwy człowiek dawał szczęście planecie, na której mieszka? Jak radzić sobie z codziennym stresem i nie przerzucać go na otoczenie? Ten temat to złota porada dla wszystkich sfrustrowanych. Pomóż im odzyskać spokój. Niech na Ziemię spłynie szczęście!”.

• Sponsor tematu: Żywiec Zdrój
Temat będzie poświęcony ekologicznym działaniom marki Żywiec Zdrój. Szczegółowe informacje wkrótce na stronie konkursu

W filmach należy wykorzystać podkłady dźwiękowe udostępnione na stronie konkursu.

Filmy nagrodzone w 2018 roku można obejrzeć tutaj.

Nagrody

• Nagroda główna:
– 10.000 zł
– monitor Eizo ColorEdge CS2410
– tablet graficzny Wacom One

• Wyróżnienia:
– 2.000 zł
– tablet graficzny Wacom One

Termin
Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 października 2020 r.

Strona konkursu

Regulamin znajduje się tutaj.