Timecode Akcja Animacja 2018

Opublikowano 2018-09-05

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest dom produkcyjny Timecode Film Production.

Uczestnicy
Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku od 18 do 35 lat.

Opis
Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć krótką animację. Do wyboru jest sześc tematów:

Allegra
Czarny smog wisi nad miastem… Najbardziej cierpią alergicy. Czy można im pomóc? Stwórz animację wyjaśniającą wpływ zanieczyszczenia na problem alergii i pomagającą znaleźć sposób na dokuczliwe objawy.

BIK
Czy słyszałeś o wyłudzeniach tożsamości? To bardziej powszechne niż mogłoby się wydawać… Pomóż innym zrozumieć ten problem i zachęć do aktywnej ochrony własnych danych osobowych.

Essentiale Forte
Niealkoholowa Stłuszczeniowa Choroba Wątroby to poważne schorzenie. Szacuje się, że w Polsce może cierpieć na nią nawet 6 milionów osób!
Twoim celem jest stworzenie animacji, która uświadamia problem, zachęca do badań osoby z grupy ryzyka i podkreśla konieczność codziennej profilaktyki.

GoodLooking
Estetyka otaczającej nas przestrzeni jest bardzo ważna, także dla naszego samopoczucia. Stwórz animowaną opowieść prezentującą opinię Polaków o reklamie zewnętrznej w naszych miastach. Wprowadź widza w świat ręcznie malowanych reklam w formie murali, które mogą być traktowane jako sztuka.

OnlyBio
Czy istnieje perfekcyjnie naturalna technologia produkcji kosmetyków? Opowiedz historię o wspaniałych właściwościach rzepaku, które sprawiają, że wytworzone przy jego użyciu kosmetyki są zdrowe, biodegradowalne i przyjazne środowisku.

TokFM
Jeżeli chcesz sprawdzić się w typowo reklamowym przekazie, to ten temat jest dla Ciebie! Krótko, zwięźle, prosto do celu. Pamiętaj, że taka animacja musi przykuwać uwagę od pierwszych sekund i zapadać w pamięć.

W filmach należy wykorzystać podkłady dźwiękowe udostępnione na stronie konkursu.

Filmy nagrodzone w ubiegłym roku można obejrzeć tutaj.

Nagrody

Nagroda główna:
– 10.000 zł
– monitor Eizo Color Edge CS230
– tablet graficzny Wacom Intuos Pro M, North

Wyróżnienia:
– 1.000 zł
– tablet graficzny Wacom Bamboo Slate Small CDS-610STermin przyjmowania zgłoszeń 2018-10-17