Short Waves Festival 2020

Opublikowano 2019-08-11

Opis

Short Waves Festival 2020 odbędzie się w dniach 17-22 marca 2019 r. w Poznaniu. Organizatorem jest Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte.

W ramach festiwalu odbywają się cztery konkursy:

Międzynarodowy 

Konkurs Międzynarodowy to najbardziej prestiżowy konkurs Festiwalu, do którego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 30 min. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. 

Polski 

Konkurs Polski przeznaczony jest wyłącznie do filmów krótkometrażowych wyprodukowanych w Polsce. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym.

Dances with Camera 

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Urban View 

Urban View to międzynarodowy konkurs filmów związanych z architekturą, urbanistyką i designem, rozumianych zarówno jako dziedziny sztuki, jak i ich aspekty społeczne, kulturowe bądź ekonomiczne. Budynek, ulica, park czy obiekt nie mogą stanowić jedynie scenografii, tła dla fabuły, lecz muszą pełnić kluczową dla filmu rolę. Do konkursu Urban View dopuszczone są formy fabularne, dokumenty, animacje, teledyski oraz eksperymenty.

Do konkursów można zgłaszać filmy krótkometrażowe, które powstały nie wcześniej niż 30 czerwca 2018 r. 

Maksymalny czas trwania filmu to 30 min.

Za zgłoszenie filmu pobierana jest opłata:
· od 8 do 20 USD (konkursy: Międzynarodowy, Dances with Camera, Urban View),
· od 4 do 10 USD (konkurs Polski).

Regulamin można pobrać tutaj.

Nagrody
Pula nagród wynosi 16.000 euro.

Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-11-30
Strona konkursu shortwaves.pl/