Papaya Young Directors 2017

Opublikowano 2018-02-01

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest spółka Papaya Films z siedzibą w Warszawie.

Uczestnicy
Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów szkół filmowych oraz młodych reżyserów. Mogą w nim uczestniczyć osoby w wieku od 20 do 30 lat.

Opis

Papaya Young Directors (PYD) to konkurs dla reżyserów, którzy chcą odnieść sukces w branży filmowej. Organizujemy konkurs w oparciu o filmy video stworzone dla sponsorów i partnerów konkursu. PYD pomaga filmowcom tworzyć przełomowe prace, dzięki którym zostaną zauważeni w branży filmowej i reklamowej. Stwórz portfolio, nawiąż kontakty, zostań nagrodzony i pracuj z najlepszymi.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać eksplikację reżyserską na temat marki jednego ze sponsorów konkursu. Eksplikacja reżyserska to dokument, w którym uczestnik przedstawia swój pomysł na film (idea, wprowadzenie, scenariusz, opis bohaterów, opis scenografii, opis lokacji, muzyka/dźwięk, dodatkowe informacje).

Autorzy wybranych przez jury eksplikacji reżyserskich zrealizują krótkie filmy reklamowe na podstawie swoich pomysłów. Każdy z finalistów otrzyma 10.000 zł na realizację filmu. 

Filmy zostaną pokazane podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się 13 czerwca 2018 r. w Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski.

Nagrody
• Grand Prix: 30.000 zł
• I nagroda: 20.000 zł
• II nagroda: 10.000 złTermin przyjmowania zgłoszeń 2018-03-02