Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB 2018

Opublikowano 2017-11-03

Opis

Organizator
Organizatorem festiwalu jest Fundacja IKS.

Opis
Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB 2018 odbędzie w dniach 1-30 czerwca 2018 r. w miastach festiwalowych w południowej Polsce, m.in. w Rzeszowie, Krakowie, Rybniku, Kielcach.

Program festiwalu, to projekcje filmów ułożonych w sekcje tematyczne, dostosowane do wieku widzów. W ramach wydarzeń towarzyszących odbywają się warsztaty filmowe i interdyscyplinarne, prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w przemyśle filmowym, koncerty i spotkania z twórcami.

Stałym elementem programu są pokazy filmów konkursowych (ok. 40-60 produkcji pełno- i krótkometrażowych), które wcześniej nie były prezentowane, a także tych, które zostały nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Filmy ocenia i nagradza jury profesjonalne oraz dziecięce.

Do konkursów organizowanych w ramach festiwalu KINOLUB można zgłaszać krótkometrażowe oraz pełnometrażowe filmy fabularne i animowane, przeznaczone dla widzów w wieku od 4 do 18 lat.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „najlepszy film pełnometrażowy” oraz „najlepszy film krótkometrażowy”.Termin przyjmowania zgłoszeń 2018-01-15
Strona konkursu www.kinolub.pl/