Skip to main content

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima

Opis

21.02.2024

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima odbędzie się w Krakowie w dniach 19-24 listopada 2024 r.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima jest najstarszym w Polsce festiwalem filmowym konfrontującym osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych.

Konkurs Etiuda

Do konkursu Etiuda można zgłaszać etiudy studenckie oraz filmy dyplomowe (z wyjątkiem filmów animowanych), powstałe w szkołach filmowych i artystycznych w ramach procesu dydaktycznego, o czasie trwania do 30 minut, zrealizowane w latach 2022 – 2024. Regulamin konkursu Etiuda znajduje się tutaj.

Konkurs Anima

Do konkursu Anima można zgłaszać filmy animowane (profesjonalne, etiudy studenckie oraz filmy niezależne) o czasie trwania do 30 minut, zrealizowane w latach 2022 – 2024. Regulamin konkursu Anima znajduje się tutaj.

Konkurs Anima.PL

Do konkursu Anima.PL można zgłaszać polskie filmy animowane (profesjonalne, etiudy studenckie oraz filmy niezależne) o czasie trwania do 30 minut, zrealizowane w latach 2022 – 2024. Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Nagrody

• Konkurs Etiuda
Grand Prix – Złoty Dinozaur oraz nagroda finansowa
Srebrny Dinozaur
Brązowy Dinozaur

• Konkurs Anima
Grand Prix – Złoty Jabberwocky oraz nagroda finansowa
Srebrny Jabberwocky
Brązowy Jabberwocky

• Konkurs Anima.PL
Grand Prix – Złoty Żmij oraz nagroda finansowa
Srebrny Żmij
Brązowy Żmij

Termin
Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca 2024 r.

Strona konkursu