11. Solanin Film Festiwal 2019

Opublikowano 2019-03-04

Opis

Organizator
Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Solanizatorzy z siedzibą w Nowej Soli.

Opis
Festiwal filmowy SOLANIN odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia 2019 roku w Nowej Soli.

SOLANIN FILM FESTIWAL to offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. Stawiamy na nowatorskich amatorów i doświadczonych profesjonalistów. Czekamy na obrazy, które są szczere, mocne i bezkompromisowe. Takie, które zmuszają do refleksji, ale także takie, które w humorystyczny sposób ukazują codzienne problemy. Czekamy na formy fabularne, dokumentalne i animowane. Solanin Film Festiwal prezentuje KINO pełne prawdziwych emocji, które się czuje i o których się dyskutuje, bowiem w nich tkwi MOC!

W ramach festiwalu organizowane są konkursy:

• Konkurs Niezależny – przeznaczony jest dla samouków, amatorów, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy. Twórca nie może mieć więcej niż 21 lat. Do konkursu można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne i formy eksperymentalne. Czas trwania do 20 minut.

• Konkurs Offowy – przeznaczony jest dla wszystkich twórców: niezależnych, amatorów, grup filmowych, studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych, którzy realizują filmy przy współpracy ze szkołą, PISFem bądź dużym wsparciem sponsorskim. Do konkursu można zgłaszać filmy fabularne i dokumentalne.

• Konkurs Animowany – przeznaczony jest dla wszystkich, którzy tworzą filmy animowane. 

Filmy można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie festiwalu.

Nagrody
Pula nagród wynosi 5.000 zł, w tym Grand Prix 3.000 zł.Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-05-11
Strona konkursu www.solanin-film.pl/