Transatlantyk Instant Composition Contest

Opublikowano 2018-06-04

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja Transatlantyk Festival.

Uczestnicy
W konkursie mogą brać udział młodzi kompozytorzy z całego świata, którzy do 31 grudnia 2018 r. nie ukończą 40 lat.

Opis

Transatlantyk Instant Composition Contest™ to widowiskowy i jedyny na świecie konkurs symultanicznej kompozycji i improwizacji synchronicznej do obrazu na fortepianie. Młodzi artyści, którzy mają talent do improwizacji i wyrażania emocji za pośrednictwem instrumentu, znajdują tu jedyne w swoim rodzaju wyzwanie. Oglądają krótki materiał filmowy po czym, na scenie, na oczach widzów muszą stworzyć spójną z obrazem kompozycję. Filmy po raz pierwszy poznają podczas przesłuchań. Sztuka ta wymaga niezwykłej wyobraźni muzycznej i emocjonalnej, a także wyjątkowej biegłości technicznej.

W pierwszym etapie przesłuchań, uczestnicy biorą udział w eliminacjach, podczas których po obejrzeniu krótkiego fragmentu filmu muszą na żywo, bez przygotowania, zaimprowizować na fortepianie kompozycję zsynchronizowaną z obrazem.

Podczas eliminacji jury wybierze finalistów, którzy wezmą udział w finale konkursu 18 lipca 2018. Uczestnicy finału konkursu po obejrzeniu kilkuminutowego materiału filmowego, wychodzą na scenę, gdzie na żywo, bez wcześniejszego przygotowania, muszą stworzyć połączony z obrazem utwór fortepianowy.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Wpisowe wynosi 30 euro.

Nagrody
• I miejsce: 15.000 zł
• II miejsce: 7.500 zł
• III miejsce: 5.000 złTermin przyjmowania zgłoszeń 2018-07-13