Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki 40. PPA

Opublikowano 2018-11-28

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Teatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. 

Opis
Konkurs odbywa się w ramach 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Aktorzy, wokaliści, studenci wyższych szkół teatralnych i muzycznych z Polski i z zagranicy, a także wszyscy chętni, którzy skończyli 18 lat – czekamy na Wasze zgłoszenia do Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 40. PPA.
Szukajcie nowych ścieżek interpretacyjnych, nie idźcie na łatwiznę. Decydując się na udział w tym konkursie, musicie mieć coś do powiedzenia, a nie wyłącznie „ładnie śpiewać”.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny przesłać formularz zgłoszeniowy oraz przygotować 3 piosenki, w tym co najmniej jedną z repertuaru wybranego artysty: Jacques’a Brela, Bertolta Brechta, Nicka Cave’a, Leonarda Cohena, Serge’a Gainsbourga, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Toma Waitsa, Kurta Weilla, Włodzimierza Wysockiego, Edith Piaf.

Przesłuchania odbędą się 17 i 18 lutego 2019 w Teatrze Capitol we Wrocławiu.

Nagrody
• Grand Prix – statuetka Tukana Złotego oraz 25 tysięcy złotych
• Nagroda Dziennikarzy – statuetka „Tukan Dziennikarzy”
• Nagroda Publiczności – statuetka „Tukan Publiczności”
• Nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych otrzyma każdy uczestnik konkursu, który zakwalifikuje się do koncertu finałowego.
• Nagroda Stowarzyszenia ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki – 10.000 złTermin przyjmowania zgłoszeń 2019-02-03