Inicjatywy Po Stronie Natury 2018

Opublikowano 2018-03-26

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Żywiec Zdrój S.A.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Tematem konkursu jest „PoWTÓRNE życie”.

W tym roku zachęcamy do szerszego spojrzenia na problemy związane z kwestią odpadów i poszukiwania ciekawych rozwiązań na to, jak sobie z nimi radzić. Recykling to nie tylko sortowanie odpadów, lecz także szansa na ich poWTÓRNE wykorzystanie. To nowe gałęzie gospodarki, energia, rzemiosło, sztuka, technologia, ubrania, meble, butelki oraz wiele innych, nieodkrytych jeszcze zastosowań.

Pokaż przykłady, problemy lub wyzwania związane z gospodarką odpadami i zachęcaj innych do dbania o naturę.

Konkurs jest rozgrywany w pięciu kategoriach: Projekt wideo | Projekt fotograficzny | Studencki projekt badawczy | Projekt reporterski | Projekt przestrzenny – ekoinnowacja.

Projekt wideo


Kręci Cię rejestrowanie ciekawych zjawisk? Wiesz, w jaki sposób przedstawić walory natury, tak, by inni zaniemówili? Masz pomysł na film lub serię filmów, które w nowatorski sposób opowiedzą o wyzwaniach związanych z gospodarką odpadami czy recyklingiem? Zgłoś swój pomysł na wideo do naszego konkursu i pokaż, jak wizualnie można zaprezentować “poWTÓRNE życie”!

 Projekt fotograficzny


Kategoria skierowana jest do fotoreportażystów, fotografów, amatorów oraz wszystkich osób, które lubią robić zdjęcia i mają pomysł na stworzenie z nich spójnej historii. Wiesz, jak stworzyć opowieść z kilku czy kilkunastu zdjęć? Interesują Cię tematy związane ze środowiskiem i dbaniem o naturę? Wiesz, jak fotograficznie przedstawić poWTÓRNE życie? Opisz nam swój pomysł na fotoreportaż i aplikuj!

 Studencki projekt badawczy


Należysz do grupy, organizacji studenckiej, koła naukowego, które działają na rzecz natury i angażują się w projekty ekologiczne? A może masz grupę znajomych i pomysł na rzecz środowiska, ale potrzebujecie wsparcia finansowego na jego realizację? To kategoria dla osób, kochających naturę, które są studentami, szukają rozwiązań i mają kreatywne pomysły na przyszłość.
Pomysł na projekt, zgłoszony w tej kategorii, powinien nawiązywać do tematu konkursu poWTÓRNE życie, pokazywać problem, wyzwanie czy rozwiązanie związane z odpowiednią gospodarką odpadami, recyklingiem czy powtórnym wykorzystaniem surowców.

 Projekt reporterski


Poszukujemy reporterów, dziennikarzy, aktywistów i innych twórców, którzy chcą się zmierzyć z tematem reportażu. Twój pomysł na projekt reporterski powinien odnosić się do tematu tegorocznej edycji “poWTÓRNE życie”, czyli dotyczyć kwestii związanych z ochroną środowiska, a w szczególności z odpowiednią gospodarką odpadami, recyklingiem i powtórnym wykorzystaniem przedmiotów. Jeżeli masz pomysł, wiesz, jak chcesz go zrealizować, opisz to i aplikuj!

 Ekoinnowacja


Ekoinnowacja to wszelkie instalacje, urządzenia, rozwiązania czy działania edukacyjne, które mają pozytywny wpływ na środowisko, zmieniają przestrzeń wokół nas i wzbogacają okolicę. To też warsztaty lub projekty edukacyjne, które w nieszablonowy sposób pokazują, jak można nadać przedmiotom poWTÓRNE życie.
Kategoria skierowana jest do artystów, środowisk organizacji pozarządowych, szkół, przedszkoli i wszystkich osób, które chcą działać i zmienić coś w swojej okolicy. Czekamy na Wasze praktyczne projekty, które można wcielić w życie!

Propozycję projektu (koncepcję, plan działania, budżet) należy przesłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 kwietnia 2018 do godz. 12:00.

Nagrody
Zwycięzcy konkursu otrzymają środki finansowe na realizację swoich pomysłów:
• projekt fotograficzny: 25.000 zł,
• studencki projekt badawczy: 15.000 zł,
• projekt reporterski: 20.000 zł,
• ekoinnowacja:  20.000 zł (nagrodzone zostaną dwa projekty),
• projekt wideo: 25.000 zł (nagrodzone zostaną dwa projekty).Termin przyjmowania zgłoszeń 2018-04-26